14 lutego 2018

Kosmetyka i dermatologia

Tlenoterapia hiperbaryczna stosowana jest w wielu klinikach SPA na całym świecie, ponieważ jej działanie w zakresie kosmetologii i dermatologii jest nieocenione.

Tlen opóźnia procesy starzenia się organizmu. Przyczynia się do poprawy wyglądu i ogólnej kondycji skóry , ma również zbawienny wpływ na odnowę naskórka. Zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej zwiększają ilość komórek macierzystych w organiźmie  oraz pobudzają nabłonki do regeneracji i odnowy. Tlen jest doskonałym stymulatorem fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za wydzielanie m. in. włókien kolagenowych, zapewniających elastyczność skórze. HBOT spowalnia procesy degeneracji ustroju oraz powoduje wzrost produkcji kolagenu i elastyny.

Zabiegi w komorze hiperbarycznej działają zbawiennie na wszelkie dolegliwości skórne takie jak: trądzik, egzema czy łuszczyca. Znikają zwiotczenia i przebarwienia.

Terapia tlenem ma również znaczący wpływ na proces spalania tkanki tłuszczowej ponieważ odpowiednie dotlenienie organizmu powoduje szybsze spalanie tłuszczu oraz przyspiesza przemianę materii w organiźmie. Prowadzi to do utraty masy ciała i uzyskania odpowiedniej sylwetki.

Bardzo ważnym argumentem jest fakt, iż tlenoterapia hiperbaryczna wpływa na proces oczyszczania organizmu z toksyn i metali ciężkich, co w dzisiejszych czasach jest ogromnym problemem wielu z nas. Wspomaganie organizmu poprzez jego dotlenianie przyczynia się do zniwelowania zmęczenia i pomaga przywrócić odpowiednią kondycję organizmu.